top of page

NASZA MISJA

“Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość, gdy im na to pozwolić.” (Stanisław Lem)

 

„To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.” (Paulo Coehlo)

 

"Miej odwagę, by podjąć decyzję. Siłę, by w niej wytrwać. Cierpliwość, by doczekać efektów.” (Autor nieznany)

NASZ ZESPÓŁ

B (2).jpg

Jan Wielgosz

MOTTO

„Nie ma żadnych ograniczeń, poza tymi, które sam sobie wmówisz.”

BIO:
 

Zdobywca wielu podiów Europejskich Pucharów Świata w wyścigach dronów. Od 2018 roku nieustannie wybierany do Polskiej Kadry Narodowej. 


Wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w Chinach w 2018. Współorganizator zawodów Pucharu Świata w Warszawie w 2019 roku. 


Wg rankingu federacji FAI, wicemistrz Pucharu Świata 2018, na prawie 700 pilotów z 41 państw świata. Z tytułu wysokiego miejsca w rankingu FAI, gość specjalny zawodów Pucharu Świata w Tokio. 


Absolwent klasy matematyczno – fizycznej najlepszego liceum w Polsce –  XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Laureat pierwszego miejsca Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości za pracę pt.: ”Wykonanie stanowiska do optymalizacji konstrukcji czterowirnikowca w zależniości od jego przeznaczenia. Opracowanie instrukcji do badania funkcjonalności układów konstrukcyjnych.” 
 

Obecnie student dwóch kierunków na krakowskiej AGH - trzeciego roku Mechaniki i Budowy Maszyn oraz po pierwszym roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji.
 

Entuzjasta sportów wodnych - posiadacz patentu żeglarskiego.W wolnym czasie uprawia sporty – najchętniej wakeboarding i wspinaczka.

Wielgosz
A (4).jpg

FILIP KUBIAK

Marian FPV

motto:

„Gdybym miał osiem godzin na ścięcie drzewa, spędziłbym sześć na ostrzeniu siekiery.”

Abraham Lincoln

bio:

Operator statków powietrznych z 9-letnim doświadczeniem, w tym 4-letnim w dronach wyścigowych. 

Mistrz Polski w wyścigach dronów 2021, zdobywca pierwszego miejsca w lidze WRL 2020 oraz drugiego miejsca w VELO SDRL S1. Na zawodach lata dronami własnej konstrukcji, ulepszanymi zgodnie z indywidualnymi, prywatnymi projektami.

Wielokrotnie nagradzany przez Wójta Gminy Tczew i Prezydenta Tczewa, między innymi za bardzo dobre osiągnięcia w nauce, za osiągnięcia w wyścigach dronami, za wspieranie Szpitali Tczewskich w walce z pandemią (samodzielne zaprojektowanie i wykonanie namiotu do ochrony przed COVID-19), wykonanie przyłbic i przekazanie ich potrzebującym.

Aktualnie uczęszcza do Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętą elektroniką, drukiem oraz projektowaniem 3D, programowaniem i filmowaniem. Współautor filmu na obchody 70-lecia ZSŁ. 

 

W wolnych chwilach fan żeglowania i podróżowania. 

media

  • FB: @MarianFPV1

  • IG: @marian.fpv

  • YT: MarianFPV

Kubiak
C (5).jpg

KOSMA SKAJEWSKI

Kosma FPV

motto:

 

„First, you have to finish.“ 

Michael Schumacher

bio:

Uczeń klasy maturalnej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Pryzmat.

W 2019 roku wystartował w pierwszych zawodach dronów wyścigowych Warsaw Racing League (WRL) zajmując 17 miejsce.

W kolejnym roku zdobył brązowy medal na zawodach Wyspa Cup 2020 w Gdańsku oraz srebrny medal w wyścigu WRL.

W sezonie 2021 wygrał wszystkie 5 wyścigów  Silesian Drone Racing League (SDRL) w Katowicach zdobywając tytuł mistrza.

W klasyfikacji generalnej ligi WRL zajął 2 miejsce.

Mistrzostwa Polski 2021 ukończył na 4 pozycji po bardzo dobrych eliminacjach i najszybszym czasie okrążenia.

Wicemistrz międzynarodowych zawodów SDRL 2021 w symulatorze Velocidrone.

Składa i programuje drony testując nowe części i ustawienia. Lata również freestyle oraz cinematic.

W wolnym czasie uprawia kitesurfing i snowboard. Rekreacyjnie gra w tenisa. Śledzi wyścigi Formuły 1 kibicując zespołowi Red Bull Racing.

Kosma
Stas
Staś Wielgosz

STANISŁAW WIELGOSZ

Stachq FPV

motto:

 

„Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships.“ 

Michael Jordan

bio:

Pasjonat projektowania, budowania i programowania dronów wyścigowych, biorący udział w wielu zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Od 2019 roku wybierany do Polskiej Kadry Narodowej. 


Wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w Chinach w 2018 i 2019 roku. Współorganizator zawodów Pucharu Świata w Warszawie w 2019 roku. Zdobywca pierwszego miejsca w lidze WRL 2019, zdobywca drugiego miejsca w lidze WRL 2020. Zwycięzca serii Pucharu Polski w sezonie 2019 i 2020.


Absolwent najlepszego technikum w Polsce – Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. Ukończył specjalizację z Robotyki. Laureat wraz z bratem pierwszego miejsca Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości za pracę pt.:” Wykonanie stanowiska do optymalizacji konstrukcji czterowirnikowca w zależności od jego przeznaczenia. Opracowanie instrukcji do badania funkcjonalności układów konstrukcyjnych.” 

 

Nagradzany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, stypendysta „Sapere Auso” oraz stypendysta programu „Mazovia” między innymi za bardzo dobre osiągnięcia w nauce oraz za osiągnięcia w wyścigach dronami. Nominowany do absolwenta roku. 
 

Zwycięzca WorldSkills Poland w kategorii Mechatronika za montaż, programowanie i diagnozę usterki w układzie elektro pneumatycznym sterowanym przez PLC, nominowany do reprezentowania Polski w Shanghaju w 2022 na WorldSkills, w której bierze udział 85 państw z całego świata. 
 

Fan sportów wodnych. W wolnym czasie gra w siatkówkę plażową, pływa na wakeboard, chodzi na wspinaczkę i ćwiczy kalistenikę.

media

  • FB: @Staś Wielgosz

  • IG: @stachq_fpv

  • YT: Stachq fpv

SLAWOMIR STRZYKOWSKI

Ph.D.

Założyciel i właściciel spółek Under Ant sp. z o. o. oraz Under Ant spółka z o. o. spółka komandytowa.

 

Nie lata.

 

Nie trenuje.

 

Nie ma licencji pilota.

 

Zarządza :)

SS
S (1)_edited.jpg
bottom of page